Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu. Další informace Souhlasím
1 XRP koupíte za
4,39 Kč
1 XRP prodáte za
4,11 Kč
Změna za 24h
0 %
nebo
Tuto kryptoměnu aktuálně není možné koupit.
Tuto kryptoměnu aktuálně není možné prodat.

Aktuální vývoj ceny XRP/CZK

Co je Ripple?

Ripple vznikl před 7 lety. Za tu dobu na sebe stihnul několikrát strhnout velkou pozornost, díky které se o Ripple technologii velmi často hovoří. Společnost si dala za cíl vybudovat síť digitálních plateb pro finanční trhy a to se ji bezesporu povedlo. U této měny není tajemstvím, že velmi úzce spolupracují s různými bankami a jejich technologii také mnoho bank využívá. Díky tomu je taky tato měna velmi perspektviní.

Není úplně pravdou že Ripple je kryptoměna tak jak jí známe. Ripple je otevřený platební systém, který má svou digitální měnu.

Důvody proč lidé investují do digitální měny Ripple je hlavně jeho nízká cena. 

Kde s Ripple platit?

Protože Ripple není úplně kryptoměna, Nezaplatíte s ním v žádném obchodě. Ripple se často používá při konverzi dvou různých měn. Díky poplatku je tak vše rychlé bezpečné a levné.

Těžba a vytváření

Hlavním rozdílem mezi kryptoměnami a Ripple je v těžbě. Zatímco kryptoměny se těží na určeném hardwaru, Všechny mince ripple byly vydány již při vzniku. Nyní existuje 100 miliard mincí kdy jejich počet se již nezvýší.

Hlavní rizika

Jako hlavní riziko spousta uživatelů považuje to, že společnost která vynalezla Ripple (Ripple Labs) vlastní nadpoloviční počet mincí cca 60%. Na druhou stranu Ripple má velmi dobré vztahy s bankami, díky tomu se měně daří stále více. Ripple se pravidelně zobrazuje v Top 10 kryptoměnách a také se čeká že ho časem zalistuje burza coinbase. Určitě je dobré zvážit mít Ripple ve svém portfoliu. 

Peněženka

Díky své unikátnosti, stejně jako u Monera musíte využít jinou peněženku než Coinomi. Na Ripple je vhodná hardwarová peněženka Trezor model T. Pokud nechcete investovat do nejvyšší bezpečnosti vašich kryptoměn, Máte možnost využít i nějaké online peněženky.