Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu. Další informace Souhlasím
1 XMR koupíte za
1 583 Kč
1 XMR prodáte za
1 444 Kč
Změna za 24h
1,47 %
nebo
Tuto kryptoměnu aktuálně není možné koupit.
Tuto kryptoměnu aktuálně není možné koupit.
Tuto kryptoměnu aktuálně není možné prodat.

Aktuální vývoj ceny XMR/CZK

Co je Monero?

Monero vzniklo začátkem roku 2014. Tato kryptoměna si dala za cíl, aby jejich uživatelé byli co nejvíce anonymní. Jako většina ostatních krpyotměn i Monero funguje na decentralizovaném blockchainu CrpytoNote. Monero má velkou podporu od komunity a díky tomu je stále více vylepšováno.

Mezi hlavní benefity proč si lidé kupují Monero patří bezpečnost, anonymita, nízké poplatky a jeho oblíbenost.

Kde s Monerem platit?

Anonymní nakupování je možné využít u mnoho služeb, např. Wallstreet makret umožňuje zaplacení touto kryptoměnou. Někteří využívají Monero k anonymnímu nakupování zlata i stříbra. Monerem můžete zaplatit také na mnoho webech darknetu přes prohlížeč Tor.

Těžba a vytváření

Monero se těží na grafických kartách pomocí algoritmu SHA-256. Můžete zkusit těžit sami doma, ale většina lidí se zapojí do tzv. Poolu, kde těžaři spojí svou sílu a mají větší výpočetní výkon, tudíž i větší sanci na objevení nového bloku.

Hlavní rizika

Jako každá digitální měna - kryptoměna tak i Monero ma svá rizika. Prvně je to trh, nikdo vám s opravdovou jistotou nedokáže říct kam se posune. Proto pokud investujete držte se jednoduchých pravidel 10. Tipů jak správně investovat

Monero hodně vyrostlo již v roce 2016, kdy jeho kapitalizace stoupla z 5 miliard dollarů na 185. Nicméně je to už zajetá kryptoměna, která je stále více oblíbená díky své anonymitě. Pravidelně se drží v TOP 10 kryptoměnách s největší kapitalizací. Rizikovost této kryptoměny proto může být o něco nižší a pokud právě začínáte investovat do kryptoměn, může to být vhodná volba do protfolia.

Peněženka

Monero má svou vlastní peněženku. Díky svému unikátnímu přístupu k bezpečnosti a anonymitě nemůžete využít standartní pěněžky jako je Coinomi.

Pro úplnou bezpečnost a zachování vašich kryptoměn doporučujeme využít Trezor Model T, který je nástupce prvního Trezoru. Tento Trezor vám uchová vaše kryptoměny v naprostém bezpečí. Právě Trezor Model T vám nově umožňuje uchovat i kryptoměnu Monero.

Pokud nemáte Trezor, je tu další možnost a to stáhnout bezpečnou peněženku Monera z oficiálních stránek https://web.getmonero.org/downloads/