Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu. Další informace Souhlasím
1 LTC koupíte za
1 029 Kč
1 LTC prodáte za
964,96 Kč
Změna za 24h
1,78 %
nebo
Tuto kryptoměnu aktuálně není možné koupit.
Tuto kryptoměnu aktuálně není možné prodat.

Aktuální vývoj ceny LTC/CZK

Co je Litecoin?

Litecoin bychom mohli považovat za mladšího bráchu Bitcoinu. Je to jedna z nejpoužívanějších kryptoměn v současnosti. Litecoin se vytvořil právě proto aby vylepšil a zrychlil Bitcoin.  Dalo by se říct že je to vylepšená kopie Bitcoinu. Díky své rychlosti a malému platebnímu poplatků se často využívá tam, kde lidé mohou něco zaplatit pomocí kryptoměn. O jeho rozšířitelnosti se můžete přesvědčit i díky tomu že Litecoinem můžete zaplatit například na největší online prodejci alza.cz. 

Kde s Litecoin platit?

Jak už bylo psáno v předchozím odstavci litecoinem můžete zaplatit na mnoha místech. Spousta eshopů, které nabízí možnost platit kryptoměnami má na výběr kryptoměnu Litecoin. Nemusí to být jen eshopy kdo přijímá tuto kryptoměnu, můžete s ní například zaplatit i v kavárně Paralelní polis a na dalších místech České republiky.

Těžba a vytváření

Litecoin se v dnešní době těží pomocí ASIC chipů. Je to speciální hardware přímo na těžbu kryptoměn. Těžit na standardních počítačích za pomocí grafických karet se Litecoin moc nevyplatí.

Hlavní rizika

Litecoin má velkou oblibu u uživatelů díky tomu také rychle roste na ceně.  avšak stejně jako další kryptoměny není ani Litecoin bez rizika. Často jeho cenu ovlivňuje jeho zakladatel bývalý zaměstnanec společnosti Google Charlie Lee, který svými příspěvky na Twitteru glosuje Litecoin. Pro investory začátečníky je tam to kryptoměna určitě vhodnou volbou.

Peněženka

Jako hlavní peněženku na Litecoin můžete využít doporučovanou aplikaci Coinomi. Nastavení a přidání peněženky je velmi jednoduché stačí si vybrat kryptoměnu Litecoin a aplikace Coinomi vám vygeneruje adresu peněženky. Nezapomeňte si někde na papír napsat bezpečnostní klíč který vám aplikace Coinomi zobrazí. Díky tomu o své kryptoměny v budoucnu nepřijdete.