Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu. Další informace Souhlasím
1 BTC koupíte za
221 357 Kč
1 BTC prodáte za
211 118 Kč
Změna za 24h
0,52 %
nebo
Tuto kryptoměnu aktuálně není možné koupit.
Tuto kryptoměnu aktuálně není možné prodat.

Aktuální vývoj ceny BTC/CZK

Co je bitcoin

Je to nejrozšířenější kryptoměna a platební síť. Bitcoin (BTC) umožnil za pomocí peer to peer technologie provádět okamžité platby komukoliv po celém světě. Transakce a vydávání (těžba) této virtuální měny se provádí kolektivně online. Přesto, že bitcoiny neexistují v žádné hmatatelné podobě, často jsou znázorňovány jako mince. Jednotkou bitcoinu je 1 BTC. Jako první je potřeba uvést, že žádné bitcoiny vlastně neexistují. Existují pouze záznamy o transakcích. Pro poslání bitcoinu tedy potřebujete jen 2 věci - bitcoinovou adresu příjemce a váš privátní klíč.

Historie Bitcoinu

BTC vznikla v roce 2009 a za jejího zakladetele se považuje Satoshi Nakamoto se svými kolegy.

Začátkem roku 2009 byl vytěžen první blok Bitcoinu, známý jako Genesis Block. 9. ledna byla vydána první iterace softwaru Bitcoin a 12. ledna se objevila první transakce BTC na světě, když Nakamoto poslal 10 Bitcoinu známému počítačovému programátorovi a vývojáři Hal Finneyovi.

Ke konci roku, v říjnu, vydává New Liberty Standard první kurz Bitcoinu v historii a že $ 1 bude v hodnotě 1 309,03 BTC. Od té doby se toho hodně změnilo :)

Proč investovat do Bitcoinu

Někteří bitcoin nazývají penězmi budoucnosti. Vzhledem k předem nastavenému vzorci vytváření bitcoinů je už teď jasné, že jejich celkový počet nepřesáhne 21 000 000. Bitcoin je tedy tzv. deflační měna. Hodnota bude růst v závislosti na růstu poptávky. To je způsobeno tím, že na rozdíl od inflačních měn nemůže přistoupit k tisku nových bankovek. Právě nezávislost bitcoinů na jakékoli autoritě je základním stavebním kamenem její důvěryhodnosti. Vlastníci totiž mají jistotu, že hodnota bitcoinu nebude oslabena expanzivní politikou centrální banky.